Dlaczego warto brać udział w lokalnych wydarzeniach?

W każdym mieście w ramach promocji kultury i rozwoju organizowane są różnego rodzaju imprezy i spotkania tematyczne. Śledź co dzieje się na rynku lokalnym i nie opuszczaj żadnej okazji do reklamy i rozgłosu, w szczególności jeśli jest za darmo!

Spróbuj zorganizować takie spotkania również w Twojej restauracji. Tak na prawdę wiele tematów dotyczy Twojego biznesu i możezachęcić Klientów do spotkania a przy okazji zasmakowania w Twoich specjałach.

Zrzut ekranu 2016-03-02 o 13.16.00

Czego dotyczyć mogą spotkania w Twoim lokalu? Tak na prawdę każdej dziedziny życia, np.:

  1. kosmetyki naturalnej,
  2. zdrowego odżywiania,
  3. sprzętu kulinarnego,
  4. kursu gotowania,
  5. spotkania ze znanymi osobami,
  6. koncerty lokalnych zespołów/artystów,

i wiele innych. Każda taka inicjatywa, czym bardziej różna, pomoże dotrzeć do innego grona odbiorców.

mb_wide_breakfast_20130826185553903414-620x0

Bierz czynnie udział w takich wydarzeniach i spotkaniach i staraj się sam je inicjować. Poniżej trzy przykłady:

  • festiwale smaku – degustacja konkretnych potraw w różnych lokalach w stałych niskich cenach, zawsze spotyka się z dużym odzewem. Warto przejrzeć przykład takiego festiwalu ze Śląska.
  • spotkanie z dietetykiem – takie spotkanie przyciągnie fanów zdrowego odżywiania, którzy chcieliby dowiedzieć się więcej o zdrowych potrawach, ale i osoby, które przyjdą z czystej ciekawości 😉

Alicia-Klein

 

Każde spotkanie pomoże Ci ściągnąć do restauracji nowych Klientów, którzy przy okazji spotkania na pewno coś zamówią. Za jeden z dobrych przykładów posłużyć może zorganizowany w Częstochowie Festiwal Smaku, który przyniósł bardzo duży rozgłos i wiele restauracji zyskało nowych stałych Klientów. W tygodniu trwania promocji restauracje zanotowały tak duże grono odwiedzających, że Klienci musieli z wyprzedzeniem rezerwować stoliki.

Gdzie szukać informacji na temat takich wydarzeń? Odpowiedź jest prosta. Przejrzyj stronę Urzędu Miasta, w którym prowadzisz restaurację, zadzwoń do osoby odpowiedzialnej za kulturę i rozrywkę w Twoim mieście, przejrzyj lokalne blogi kulinarne, lokalne wydania gazet, fora internetowe dotyczące Twojego miasta. Udział w takich wydarzeniach jako Partner często jest bezpłatne a daje Ci reklamę i grono nowych Klientów 🙂

 

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: